משקה פצצת בריאות, מתכונים, אוצר הטבע

משקה שהוא "פצצת בריאות" לבוקר

בשנים האחרונות אנו שומעים המלצות רבות על שתיית מיץ לימון בבקרים ועל יתרונותיו הבריאותיים כמחזק את מערכת החיסון, מזרז חילוף חומרים נכון, מנקה זיהומים ושורף שומנים יעיל במיוחד. אבל איך ניתן לשדרג ולהפוך את המשקה הזה לסופר בריא ואפקטיבי במיוחד?
בדיוק לשם כך בחרנו הפעם לקחת את משקה הלימון ולהוסיף לו מרכיבים נוספים מבריאים לגוף בכדי להעלות עוד יותר את היתרונות הבריאותיים שבו. 
לכן הוספנו מלבד לפרוסות הלימון (עם הקליפה!) גם עלי כרוב הידועים ביכולתם לסנן את הדם ולסלק את הרעלים ממנו. עלי הכרוב גם עשירים בסיבים תזונתיים המסייעים למערכת העיכול, מעניקים תחושת שובע ובכך גם מסייעים לירידה במשקל. כמו כן עלי הכרוב מאזנים כולסטרול ולחץ דם, ומכילים חומרים אנטי דלקתיים ואנטי סרטניים ועוד.

הוספנו למשקה גם את שורש הג'ינג'ר הידוע ביכולותיו לאזן סוכרת ולחץ דם, להמריץ את מערכת החיסון ולשפר את זרימת הדם בגוף. הג'ינג'ר מכיל גם כן הרבה חומרים אנטי דלקתיים ומהווה מקור טוב למגנזיום ולוויטמינים שונים.
ניתן גם להוסיף ציפורן אשר מסייעת גם כן בשיפור פעילות מערכת העיכול, היא נלחמת בדלקות, פטריות וקנדידה, מחזקת את מערכת החיסון, מסייעת באיזון הסוכר והכולסטרול בדם, מרגיעה ועוד…
את המשקה ניתן לשתות בין אם חם ובין אם קר במשך כל היום, חשוב להקפיד לשתות אותו בעיקר על קיבה ריקה בבוקר.

חומרים נדרשים :

לימון רחוץ היטב

1 חתיכת שורש ג'ינג'ר

1-2 עלי כרוב סגול או לבן

3 שקיות תה ירוק

5 יחידות ציפורן- לא חובה, נותן טעם דומיננטי

אופן ההכנה :

לרחוץ את הלימון היטב, ולחתוך לפרוסות יחד עם הקליפה. יש להוציא את הגרעינים ככל הניתן.

לקלף את הג'ינג'ר.

להכניס את כל החומרים לסיר מלא מים ולבשל במשך כרבע שעה.

לסנן את המים לתוך כלי, ולשתות לרוויה.